Pomysł na zbiór opowiadań powstał wiosną tego roku, a jesienią był gotowy program spotkań i harmonogram prac. Na początku miałam obawy, czy znajdą się osoby, które zdecydują się na twórczą pracę na czas i publikację. I co się wydarzyło?

Ku mojemu zaskoczeniu, udział w projekcie zadeklarowało niemal 40. chętnych!

Ostatecznie, w pierwszym kręgu pisarskim na Barce Lemara, 14 października 2020 roku usiadło 9 osób. Śmiało mogę wyznać, że miałam zaszczyt poznać, rozmawiać, pracować, z niezwykle ciekawymi, różnorodnymi i utalentowanymi ludźmi. Ogromnie się cieszę, że poprzez te historie i Ty możesz poznać ich bliżej.

Dziękuję Miastu Bydgoszcz za przyznanie stypendium artystycznego, które pozwoliło na opracowanie tego ebooka. Dziękuję Dominice Kiss-Orskiej, która była ambasadorką projektu z ramienia Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy. Dziękuję Joannie Czerskiej – Thomas, która miała pieczę nad korektą i składem.

Link do ebooka z opowiadaniami: https://justynaniebieszczanska.com/produkt/historie-ktore-nosisz-w-sobie/

Dziękuję każdemu, kto zatrzymał się i przeczytał tych osiem opowiadań. One są o tym, że warto dzielić się ze światem historiami, które nosimy w sobie. One są o wolności
tworzenia. One są o wierności sobie i podążaniu za głosem serca.