Za nami już II warsztaty, na których ważnym słowem była odwaga. Krótkie podsumowanie i zdjęcia.

Ćwiczenie na rozpisanie?

Tym razem pisaliśmy osobistą definicję odwagi. W kilka minut. Zadanie pokazało jak różnie rozumiemy to słowo stawiając inaczej akcenty. Oto przykładowe 2 definicje:

Odwaga to wierne trwanie przy sobie i swoich poglądach niezależnie od przeciwności, kosztów, czasem z narażeniem zdrowia i życia.

Odwaga to cecha charakteru polegająca na szczerości wobec siebie oraz innych osób, mimo okoliczności, wierność swoim zasadom, oznacza również, zdolność do wyjścia poza schematy i wykonywanie czynności uznawane za niekomfortowe.

Emocje i kreatywne pisanie?

Podczas warsztatów każdy zmierzył się z różnymi emocjami. Nie zabrakło śmiechu, koncentracji, ale i mozolnej pracy. Szczególnie związanej z emocjami, ich zrozumieniem, akceptacją i pokonywaniem kiedy trzeba pisać dalej.

Zatem dodatkowym zadaniem tym razem było identyfikowanie emocji, które towarzyszą nam podczas pisania. Obok pozytywnych jak: radość , zainteresowanie, ciekawość, zdziwienie, podekscytowanie, zrozumienie, motywacja, zadowolenie; pojawiły się: stres, zakłopotanie, obawa, lęk, pustka w głowie, niepewność, skrępowanie.

Jednym z celów kreatywnego pisania jest rozpoznawanie emocji, oswajanie ich i doświadczenie rezultatu pisarskiego pomimo: „pustki w głowie”. Warsztaty są doświadczeniem pisania na zawołanie nawet w trudnych warunkach po to, aby każdy z nas miał dowód na to, że jest kreatywny.

Warsztaty kreatywnego pisania. Barka Lemara.

 

III warsztaty 2 sierpnia. Informacje w wydarzeniu na FB.

Partner Letniej Akademii Kreatywnego Pisania: MCK w Bydgoszczy i Zakład Praktyk Kulturalnych.

Zdjęcia: Dariusz Gackowski.