Myślę, że to najlepsze, co możesz sobie ofiarować teraz. Nie ma znaczenia twój status, problemy, wiek czy umiejętności pisarskie. W pisaniu pamiętnika liczysz się tylko ty. Z tego wynika coś wartościowego. Doświadcz!
Pisanie pamiętnika dotyczy dwóch sfer: komunikacji i pisarstwa.
Uczy nas komunikacji z samym sobą (intrakomunuikacja), której najwięcej jest w życiu i jest najważniejsza. Umiejętność słuchania siebie, dialogu, dopytywania i sprawdzania informacji sprawiają, że mamy lepszy kontakt ze sobą i porozumienie z drugim człowiekiem. A to przekłada się na lepsze życie.
Pamiętnik rozwija umiejętności pisarskie. To my decydujemy, jak bardzo będzie o doskonaleniu rzemiosła. Uczymy się precyzyjnie wyrażać swoje myśli i nazywać emocje, ćwiczymy się w logice przekazywania informacji, zmagamy się w wyzwaniem „jak to przekazać ?!”.
Jest jeszcze autentyczność, która jest nadrzędną zasadą pisania pamiętnika. Stanowi również uniwersalną wartość, która pozwala wzrastać, żyć w zgodzie ze sobą i w odwadze ze światem. Pamiętnik jest doświadczeniem bycia takim, jakim jestem. Opowiada o tym, ile jest w nas odwagi bycia sobą w sferze publicznej.
5 dniowy kurs pisania pamiętnika dla tych, którzy:
- poszukują prawdy o sobie w tym współczesnym chaosie,
- chcą zadbać o siebie i życie w zgodzie ze sobą,
- potrzebują czasu dla siebie i spokoju, aby przemyśleć to, co ważne,
- postanowili doskonalić się w komunikacji,
- stawiają na szlifowanie wyrażania swoich uczuć i myśli na piśmie,
- pragną rozwijać się pisarsko dla siebie lub po to, aby realizować swoje cele.
Kurs nie jest tylko dla tych, którzy piszą i są zainteresowani pisaniem w jakimkolwiek wymiarze ( od wpisu w mediach po książkę), więc jest dla tych, którzy
– czasami sobie piszą,
– kiedyś pisali pamiętnik i chcieliby zacząć znów lub po prostu spróbować,
– czują, że jakoś w ogóle to pisanie im nie idzie i chcą to zmienić,
– nie piszą i mają wątpliwości, ale są ciekawi jak to jest pisać pamiętnik i co to daje.
O czym jest ten kurs i o jakim pisaniu pamiętnika:
- Fundamentem kursu jest intrakomunikacja ( bycie i rozmowa ze sobą) i dlatego jest o poznawaniu siebie i lepszym zrozumieniu tego, co dla nas ważne i o co nam w życiu chodzi
- Kurs to czas naprawdę przeznaczony tylko dla siebie. Stwarza zdarzenie, w którym jesteś tylko ty i twoje refleksje.
- Pielęgnuje odręczne pisanie. Wtedy pisanie staje się wolniejsze (slow writing), a to wnosi nowe doświadczenie, które pozwala nam zobaczyć więcej niż zwykle.
- Stawia na autentyczność!
Jak odbywa się kurs?
Start 22 lutego!
Każdego dnia na wskazany adres mailowy dostajesz wiadomość.
Jest w niej wskazówka, która sprawia, że twój pamiętnik zapełnia się słowami, zdaniami, emocjami i wydarzeniami, które zbliżają cię do tego, czego potrzebujesz, aby żyć w zgodzie ze sobą.
Planowana jest rozmowa online po zakończeniu kursu. Wstęp tylko dla jego uczestników. Podejmiemy podczas niej tematykę:
>autentyczności i odwagi w pisaniu,
>wartości pamiętnika dla życia osobistego i rozwoju pisarskiego,
>jak wątki i historie osobiste wykorzystać w pisaniu dla innych (np. bloga czy książki).
Jak wziąć udział w kursie?
Należący do VIP wrting CLUB – wydarzenie w ramach członkostwa.
Jeżeli chcesz wziąć udział, proszę o kontakt:
- j.niebieszczanska@gmail.com
Będę cię prosiła o wpłatę na cel charytatywny.
Do napisania! Justyna