Wiosenny kurs online, który pokonuje granice – geograficzne i mentalne. Idealny dla tych, którzy chcą szlifować warsztat pisarski i potrzebują zastrzyku kreatywności. I dla tych, którzy poprzez uważność, świadomość, zwolnienie chcą celebrować życie.

Lao Tzu mówił, że nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku,

a co jeśli już sam pierwszy krok jest niesamowitą podróżą?

Pierwszy krok nie tylko jest ważny, bo może być początkiem. Jest ważny, bo sam w sobie jest bogatym doświadczeniem.

Ten kurs to praktyczne połączenie kursu pisarskiego z uważnością i praktykami slow life. Zaczniesz świadomiej pisać i piękniej żyć.

To kurs dla tych, którzy chcą poznać, ugruntować i pogłębić wiedzę o haiku. Nie tylko pokazuje haiku od kuchni, ale w szerokim kontekście pisarskim i mentalnym.

LINK DO BILETÓW >>> https://ezooneir.com/produkt/pisac-aby-pieknie-zyc-kurs-online-haiku-i-pisania-w-duchu-zen/

 

Fot. M.Buńkowska

Po tym kursie będziesz wiedzieć, jak tworzyć haiku i korzystać z jego mocy bycia obecnym tu i teraz. Oprócz spraw związanych z samym wierszem jako formą, dowiesz się jak ważne miejsce w jego pisaniu ma zen. To jest o tyle ważne, że dzięki temu będziesz mogła i mógł jeszcze bardziej wykorzystać swoje pisanie, aby zwolnić, a nawet zatrzymać się i odnaleźć swoje tempo życia.

 

Jak sprawdzić, czy ten kurs jest dla Ciebie?

Jeżeli, którejś z tych słów budzi Twoją ciekawość, to znaczy, że ten kurs jest dla Ciebie.

Japonia i haiku

Świadomość słowa i jego precyzji

Mindfulness (uważność)

Slow life

Kreatywność

Jeśli, któreś z tych tematów Cię interesuje, to znaczy, że ten kurs jest dla Ciebie.

Kurs nawiązuje do tych tematów poprzez doskonalenie się w pisaniu, w tworzeniu wersów bardzo połączonych z życiem. Mogę nazwać ten kurs życiodajnym. Jest najmniejszą z praktyk uważności, zwolnienia i medytacji. Jest tym krokiem, który sprawia, że dajesz początek mentalnym zmianom i nabywasz nowe umiejętności pisarskie i szlifujesz te wcześniej poznane.

Czego się nauczysz

 1. Zdobędziesz wiedzę o haiku. Otrzymasz mocne podstawy pisania haiku i będziesz mogła i mógł doskonalić się w tej formie pisarskiej. Poznasz również inne formy poezji japońskie. Zrozumiesz, że w tym chodzi o coś znacznie więcej niż 17 sylab.

 

 1. Ten kurs zaprasza do doskonalenia rzemiosła pisarskiego w nietypowy sposób. Uczy precyzji w odnajdywaniu właściwych słów, a przez to uwrażliwia na ich znaczenie.

 

 1. Poszukujesz sposobu na zwolnienie, który nie będzie od Ciebie wiele wymagał? Oto on. Pisanie haiku i w ogóle w duchu zen sprawia, że zwalniasz i zatrzymujesz się. Jest czas na oddech i ulgę. Czy kilka minut dziennie może zmienić cały dzień? Tak.

 

 1. Ten kurs to także doświadczenie slowability. Jest o zdolności do redukcji nadmiernej prędkości w życiu. Stąd rodzi się refle3ksja, która jest źródłem twórczego działania.

 

 1. Kurs wpisuje się w wskazanie filozofii radykalnie małych kroków. Wykorzystuje wnioski z badań prof. Roberta Boice. Mało czasu i mało słów, jak najmniej tyle potrzeba, aby skorzystać z tego kursu.

 

 1. Najprostsze doświadczenie medytacji, jakie może Ci się przydarzyć. Piszemy i medytujemy. Rozdygotane życie pięknie osiada na dnie spokojnego serca.
Fot.M.Buńkowska

Jak działa kurs

Wszystkie materiały dostajesz mailem, który wskazałaś/ wskazałeś kupując kurs. Najpierw otrzymasz dostęp do materiału wideo.

Na ten sam adres mailowy przyjdą również emaile kursowe. W każdym dniu od 23 do 27 marca, czyli dostaniesz kursowy maile w następujących dniach:

23 marca o godz. 8.30

24 marca o godz. 8.30

25 marca o godz. 8.30

26 marca o godz. 8.30

27 marca o godz. 8.30

 

W każdym z maili znajdziesz:

Zadanie – zaproszenie do stworzenia.

Jasne wskazówki, jak wyruszyć w podróż od zatrzymania do napisania.

Inspiracje związane z pisaniem, warsztatem pisarskim i praktykowaniem slow life.

 

Jeżeli w danym czasie nie będziesz mogła, mógł skorzystać z kursu, pamiętaj, że wiadomości emailowe pozostają na Twoje skrzynce i możesz rozpocząć ten kurs w najlepszym dla Ciebie momencie. Co więcej, kurs jest wielokrotnego użytku. Możesz go ponownie wykorzystać, np. celebrując kolejną porę roku.

 

Ten kurs obejmuje:

 • Materiał wideo. Podzielony na sekcje – lekcje z praktyczna widzą, którą zastosujesz od razu.
 • Zeszyt w formie PDF (do własnej pracy).
 • Materiały kursowe wysyłanie emailem.
 • Zaproszenie do grupy na FB.
 • Zaproszenie na spotkanie na żywo, online podsumowujące kurs wraz z sesją Q&A
 • Możliwość publikacji w tegorocznym tomiku „Świetliki nocą”
 • Certyfikat ukończenia ( w formie PDF i JPG)

 

Co jeszcze otrzymasz

Możesz podzielić się napisanymi haiku czy innymi formami stworzonymi w duchu zen. Jeśli prześlesz mi wybrany tekst, zostanie on wykorzystany w artykule o haiku, który zostanie opublikowany na blogu One Tribe i upublicznony na profilu Facebookowym portalu. Możesz z tego skorzystać, jeśli chcesz.

28 marca prześlę Ci ostatnią wiadomość. W nim będzie zaproszenie do przesłania haiku czy innej formy tekstu, którą stworzyłaś/ stworzyłeś podczas kursu. Będziesz miała czas, aby go wybrać i przesłać do mnie do 31 marca.

Extra! Otwiera się przed Tobą wspaniałą możliwość!

W tym roku powstaje kolejny tomik wierszy „Świetliki nocą” i Ty możesz się w nim znaleźć! 28 marca wyślę Ci ostatnią wiadomość, w której dowiesz się szczegółów.

Co to Świetliki nocą”? To tomik z poezją w duchu zen. Wydanie zbiorowe. Publikacja pojawi się jesienią 2024 roku we współpracy z Wydawnictwem Ezo Oneir.

Cena kursu i link do biletów

Cena specjalna dla early birds – 150 zł

Cena od 1 marca 210 zł.

Jest możliwość płatności w ratach.

LINK DO BILETÓW >>> https://ezooneir.com/produkt/pisac-aby-pieknie-zyc-kurs-online-haiku-i-pisania-w-duchu-zen/

Fot.M.Buńkowska

O prowadzącej kurs

Justyna Niebieszczańska jest specjalistą od komunikacji z doświadczeniem w międzynarodowym biznesie. Od lat uczy, według swojej autorskiej metodologii, jak wykorzystywać kreatywne pisanie w życiu zawodowym i prywatnym. Wykłada w języku polskim i angielskim skupiając się na zagadnieniach związanych z komunikacją i pisaniem.

Prowadzi warsztaty pisarskie w duchu zen, które czerpią z bogactwa japońskiej poezji. Skupia wokół siebie osoby, które chcą iść przez życie, zauważając i doceniając to, co w nas i wokół nas. W 2018 roku pierwszy raz wykorzystała haiku podczas kurs kreatywnego pisania. W 2021 roku, w czasie pandemii, w poszukiwaniu sensownego i pięknego życia powróciła do poezji japońskiej proponując Webinary dla pięknych umysłów. Od tego czasu odbyło się kilka kursów on-line oraz stacjonarnych.

Podczas ostatnich trzech latach we wspólnocie pisarskiej VIP writing CLUB, który prowadzi, pisanie poezji w duchu zen jest zawsze w programie. W 2022 roku wydany został pierwszy tom (8 autorek), a pod koniec 2023 roku drugi tom „Świetlików Nocą” (12 autorek). Znajdziemy w nim wiersze haiku, haibun, senryu. Trzeci tomik poezji ukaże się jesienią 2024 roku.

Kontakt: j.niebeszczanska@gmail.com

INSTAGRAM @niebieszczanskajustyna

Facebook: Niebieszczanska